Visuomenės balsas

Šiuo metu viešojoje erdvėje daug diskusijų dėl inovacijų ministro, pabrėžiant inovacijų reikšmę Lietuvos ūkiui net Ūkio ministerija pervadinta į Inovacijų ministeriją. Žiniasklaidoje žodis inovacija – dažnas.

O kaip su naujovėmis iš tikrųjų? Mes, lietuviai, linkę į naujoves. Štai net seną lietuvišką žodį naujovė, kurį visi supranta, pervardinome inovacija ir daugelį daiktų ar reiškinių ėmėme vadinti angliškai. Liaudis tokiu atveju pasakytų: „Ta pati mergelė, tik kita suknelė“.

2011 10 01 sostinės bendruomenių aktyvas susirinko prie Baltojo tilto. Šalia „Vilniaus metro" informacinio centro įvyko pirmasis Vilniaus bendruomenių sąskrydis „Visuomenės balsui-taip" ir solidarumo bėgimas už transporto inovacijas Vilniuje.

Vilniaus mieste veikia 21 bendruomenė. Pradedant sąskrydį Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas Edmundas Jakubauskas sakė: nors miesto savivaldybės administracija ir Tarybos nariai dar nenori įsiklausyti į miestiečių nuomonę, dažnai priimami sprendimai ir eikvojamos miesto biudžeto lėšos ne gyventojams svarbiausioms miesto problemoms spręsti, bendruomenių asociacija sieks, jog Vilniuje, kaip kitose ES sostinėse, priimant svarbius sprendimus, pirmiausia būtų atsiklausiama gyventojų nuomonės, kad nebūtų vadovaujamasi, vien „žinovais".

Spalio 1 d. prie Baltojo tilto (šalia Metro informacinio centro) vyko bendruomenių rengiamas sąskrydis „Visuomenės balsui – taip“.

Toks sąskrydis, kuriame bendruomenės pristatė savo veiklą ir ateities planus, mikrorajonų matymą bendrame miesto kontekste, susisiekimo infrastruktūros tobulinimo vizijas, buvo rengiamas pirmą kartą. Iki šiol miesto planavimas buvo tik politikų ir valdininkų reikalas. Pirmą kartą piliečiai pateikė savo miesto viziją per bendruomenes. Šiuo sambūriu tikimasi atkreipti ne tik valdžios, politikų, bet ir pačios visuomenės dėmesį. Visuomenė turi būti išgirsta ir įtraukta į miestui svarbių sprendimų priėmimą.

Prie šios akcijos prisijungė ir „Metro sąjūdis“, organizuodamas solidarumo bėgimą „Visuomenės balsui – taip“.

Taip pat skaitykite: Vilniuje šurmuliavo bendruomenių šventė