Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Vilniaus metro leidinys

Pristatome Jums Vilniaus metro leidinį, kuris skirtas ne tik plačiajai visuomenei, bet ir politikams, visuomenės veikėjams, supažindinti su metro iniciatorių vystoma idėja. Jūsų nuomonė, pastabos mums labai svarbios, kviečiame diskutuoti Vilniaus metro grupės facebook'e.

Reikia tiesti jungtinį Vilniuje ir Kaune. Miestuose požeminį, tarp miestų antžeminį rimtai aptvertą.

geriausia būtų pavadinti ŽARNA, arba SLIEKU, arba papraščiausiai ŽEMĖS KIRMINU.

Londoniečiai savo metro vadina triūba ir žymi Θ. Būkim originalesni. Nepatinka man jūsų Požemė. Neskamba.

butinas metro, tik kodel jo nepavadinus Pozemiuku? ir emblema butu su P raide o ne su M, nes M yra ir Motociklas ir Metropolitenas ir Mikrorajonas ir Motoras ir Masina ir Motoroleris ir Maistas ir Minibusas ir Minivenas ir Macdonald ir Microsoft...labai maisysis, perdaug tu M raide prasidedanciu judejimo priemoniu ir uzeigu...ir jis turetu turet ziedini apvaziavima, o kitos dvi linijos butu per centra )( pavidalo kad nesikirstu, o ziedas turetu buti ne taip giliai ikastas kaip tos linijos ir eiti per pagrindinius mikrorajonus kokia 5-6 km skersmeniu o jo ilgis apie 20 km...)( linijos galetu eiti viena is Dvarcioniu per Sauleteki, Antakalni, Centra, Senamiesti link Aerouosto, o kita is Fabijoniskiu, Karoliniskiu per Centra ir link Baltupiu, Santariskiu susitinkant Europos Prospekte

Jei kas nori ypatingo pavadinimo lietuviškam metro:
Gileiga

...galima net sutraukti iki: GILGA (gil+ga „giluminis eismas“). Šiaip, metro sukurtų papildomų darbo vietų bei plėtros galimybių. Derėtų šitą sistemą jungti greituoju geležinkeliu su Kaunu, bei kokią metro „gilgos“ linija tame mieste taip pat. Taip gautume tikrą dvigubą ekonomiškai stiprų didmiestį ar „dvimiestį“.

o dar trumpiau pavadinti butu protinga POZEME (masina irgi moteriskos gimines, be to pozeme nesikerta su zodziu pozemis)...turim tuscios prasmes sava zodi tad ji ir panaudokime suteikdami jam prasme...degtukai irgi ne is karto prigijo

be to sis M zenklas primena mobiliaka Motorola

Metro mieste kur neaišku ar dar liko 550 000 žmonių, nejuokinkit ponai.

Tarp kitko, Vilniuje, priešingai, nei Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ar kituose miestuose, gyventojų skaičius auga. Vilniui reikia metro! Ir kuo skubiau!

Ričardai, Vilnius yra bene vienintelis Vilniaus didysis miestas, neskaitant porą mažų miestelių, kur gyventojų skaičius tik AUGA. :)

Atsiprašau, ne Vilniaus, bet Lietuvos.

Man atrodos kad zenklas M atrodo labai sovietiskai, ir jeigu jau stato metro tai kodel moraliskai jau pasenusi?

Metro ankščiau ar vėliau VIlniuje bus. Geriau jau ankščiau :)

Aš už metro inovaciją, nes tai yra viena iš ekonomikos varomojų jėgų. Didinant pinigų savo kišenėse mes niekada taip nepakeisime ir nepagerinsime ekonomikos, nes ekonomika nepriklauso nuo piniginės didžio.