Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Šiektiek tinklapio statistikos

Per pastaruosius du mėnesius, stebėdami Vilniaus metropoliteno tinklapio statistiką, pastebėjome - lankytojų srautas tinklapyje nuolat auga. Dėkojame už tai nuolatiniams tinklapio lankytojams, forumo dalyviams, komentatoriams, apklausų dalyviams ir atsitiktiniams lankytojams - Jūsų dėka jaučiamės reikalingi!

  • Kasdien puslapį aplanko beveik pusantro šimto skirtingų lankytojų, kurie praleidžia svetainėje vidutiniškai po 5-6 minutes. Įvairių renginių, pristatymų ar žiniasklaidos komentarų metu šis skaičius šokteli iki 400-500 lankytojų per parą. Palyginimui, tinklapio gyvavimo pradžioje sulaukdavome vos keliasdešimties skaitytojų kasdien. Džiugu, kad žmones domina Vilniaus metropoliteno idėja!
  • Kas trečias lankytojas sugrįžta čia ir vėliau;
  • Labiausiai svečius domina metropoliteno galimybių studija (beveik 4,400 tūkst. apsilankymų);
  • Iš užsienio dažniausiai mus aplanko Didžiosios Britanijos ir Vokietijos bei Latvijos, Jungtinių Valstijų internautai
  • Lietuvoje, neskaitant Vilniaus, labiausiai dominame kauniečius, klaipėdiškius, panevėžiečius ir alytiškius;
  • Kyla interesantų praleistas tinklapyje laikas - jei anksčiau dėmesio susilaukdavome trims minutėms, pastaruoju metu lankytojai vidutiniškai svečiuojasi po 5-6 minutes (kartais šis vidurkis šokteli iki 10-12 minučių;
  • Nenuostabu, kad dažniausiai mūsų lankytojai naudojasi "TEO", "SkyNet" bei "Vinitos" interneto tiekėjų paslaugomis

ar žinote, kad skaičiuojant vidurkį, reikia nuspręsti, ar įtraukti ypatingai išsiskiriančias reikšmes? Jei laiką skaičiuojate ir tol, kol aš savo ilgus komentarus rašau, tada, patikėkit, tikrai išaugo vidutinis praleidžiamas laikas svetainėje. Tikiuosi, neapsirikote? :)
Ir kitas dalykas - juk tai puikus pvz, kaip kiekvienas pilietis gali būti stebimas per IT sistemas :)

Manau didžioji dalis svetainės lankytojų tai logotipo konkursu pasipiktinę dalyviai. Jie ir užklysta čia dažniausiai gaila tik, kad konkurso organizatoriai su jais visiškai nesiskaito.
Padoresnių logotipų autoriai konkurse dalyvauja tikrai ne dėl pinigų, todėl malonu iš Jūsų - rengėjai - pusės sulaukti daugiau pagarbus ar bent jau elementaraus žodžio laikymosi, dėl naujienų paskelbimo terminų.

Labai negražus veiksmai iš jūsų pusės tikiuosi pasitaisysite

Ačiū už dėmesį

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...metro trasas galima kloti statmenai antžeminio transporto trasų arba laisvai pasirinkta kryptimi tai sutrumpina kelionės laiką.

Draugai

Blog'ai