Seimas po svarstymo pritarė Metro įgyvendinimo įstatymo projektui

Ketvirtadienį rytinio posėdžio metu kadenciją baigiantis Seimas po svarstymo pritarė Metro įgyvendinimo projektui. Už balsavo 67 seimūnai, 5 buvo prieš, o 18 susilaikė. Kadangi balsavimas dėl įstatymo priėmimo į darbotvarkę įtrauktas nebuvo, tai turės padaryti jau naujos kadencijos Seimas.

Įstatymas paskirstys funkcijas ir atsakomybes tarp valstybės, savivaldybės ir investuotojo. Savivaldybei pareiškus norą statyti metro, Vyriausybė privalės organizuoti tokio projekto įgyvendinimą, patikint projekto finansavimą, įgyvendinimą ir įrengtos metro sistemos eksploataciją verslo struktūrom pagal koncesijos sutartį. Jai pasibaigus, metro infrastruktūra būtų perduota valstybei.

Įstatymo projekte numatyta, kad metro būtų statomas už privačias lėšas. Tai leistų pritraukti milijardus eurų siekiančias investicijas. Pirmoji 8 km ilgio metro linijos atkarpa nuo Pilaitės iki miesto centro kainuotų apie 300 mln. eurų. Jos statybos truktų 4 metus.

Dar 2014-ųjų metų vasarą Seimas buvo priėmęs Metropoliteno koncesijos įstatymą, tačiau tąkart Prezidentūra priimtą įstatymą vetavo, o atmesti veto pritrūko penkių balsų. Metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į Prezidentūros dekrete išdėstytas pastabas ir rekomendacijas.

Sekite mus "Facebook"