R. Šimašiaus vizijoje augantis Vilnius, kuriame bus metro

Kovo 4 d. „Vilniaus klube“ vyko politiniai debatai tarp kandidatų į Vilniaus mero kėdę. „Žinių radijo“ transliuotame renginyje Artūras Zuokas ir Remigijus Šimašius atsakinėjo į renginio svečių klausimus, nepraleisdami progos įgelti vienas kitam.

Debatus stebėjęs asociacijos „Metro sąjūdis“ valdybos pirmininkas Juozas Zykus kandidatų teiravosi, kaip šie žada spręsti susisiekimo problemas ir kaip vertina metro Vilniuje idėją. Tramvajaus projektu bei jam išleistais milijonais pagarsėjęs dabartinis sostinės meras A. Zuokas nuomonę šiuo klausimu yra išsakęs ne kartą. Jo manymu, reikia tęsti pradėtus darbus, o kai kuriuos greitųjų autobusų maršrutus ateityje galėtų pakeisti nauja transporto rūšis – tramvajus arba BRT greitieji autobusai.

R. Šimašius nuomone, Vilnius palaipsniui augs ir eismo problemos taps dar aktualesnės, todėl ilgainiui metro sistema turės būti įdiegta. „Aš net neabejoju, kad Vilnius augs, plėsis, čia bus daugiau žmonių, daugiau mašinų, jie dūs tose mašinose ir norės patogaus viešojo transporto. Aš manau, kad ateis laikas, kai Vilniuje bus metro“ – teigė „Liberalų sąjūdžio“ kandidatas į Vilniaus merus.

Pasak R. Šimašiaus, per ateinančius ketverius metus svarbu pradėti metro planavimo darbus ir nesudaryti kliūčių metropoliteno atsiradimui ateityje. „Svarbu pradėti planavimo darbus ir dėti pastangas [red. past.], kad niekas nebūtų sutrukdyta metro atsirasti vėliau“. Buvęs teisingumo ministras žada padaryti Vilniaus viešąjį transportą patogų, dažną ir patrauklų. „Šioje kadencijoje svarbu padaryti, kad <...> aš įlipęs į viešąjį transportą pamatyčiau daugiau žmonių su kaklaraiščiais arba skubančius į ofisus. Šiandien, deja, dažnai viešuoju transportu naudojasi tik tie, kurie negali įsigyti automobilio. Man norisi, kad viešuoju transportu naudotųsi ir tie, kurie gali turėti ir vieną, ir dvi dideles mašinas“. R. Šimašiaus manymu, dabartiniai keleivių pervežimo kaštai yra išpūsti ketvirtadaliu. Juos sureguliavus, būtų galima pasiekti norimus tikslus.

Pirmajame rinkimų ture Remigijus Šimašius surinko daugiausiai – 34,5 proc. rinkėjų balsų, kone dvigubai aplenkdamas per plauką į antrąjį rinkimų turą patekusį Artūrą Zuoką. Ilgametį sostinės merą palaikė tik 18,4 proc. vilniečių. R. Šimašiaus, kuris yra ir vienas iš Specialiojo metropoliteno įstatymo projekto teikėjų Seime, atstovaujami liberalai taip pat surinko daugiausiai – 26,3 proc. – balsų ir tarybos rinkimuose. Liberalų sąjūdis rinkėjų pasitikėjimu įgijo 15 mandatų.

Sekite mus "Facebook"