Seimas pritarė Vilniaus metropoliteno koncesijos įstatymo projektui!

Vakar Seimas pritarė Vilniaus metropoliteno koncesijos įstatymo projektui. 84 proc. balsavusių Seimo narių palaikė 2013 m.lapkričio 12 d. LR Seime pristatytą Metropoliteno koncesijos įstatymo projektą ir pritarė tolimesniam jo svarstymui ekonomikos, biudžeto ir finansų, valstybės valdymo ir savivaldybių komitetuose.

Metropoliteno koncesijos įstatymas įpareigos Vyriausybę konkurso būdu parinkti strateginį investuotoją, kuris rūpinsis objekto finansavimu, įkurs akcinę bendrovę, kuri užsiims projekto realizavimu, o savivaldybės administracija pagal miesto poreikius numatys metro trasas ir jų statybos eiliškumą.

Už 43 įvairių frakcijų parlamentarų pasirašytą Metropoliteno koncesijos įstatymo projektą balsavo 46 seimūnai, prieš – 2, susilaikė – 7. Žemiau pateiktas įstatymo svarstymo vaizdo įrašas:

Metropoliteno koncesijos įstatymas Seime svarstomas jau antrą kartą. Dar praeitos kadencijos priimtas įstatymas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto buvo įvertintas kaip prieštaraujantis Konstitucijai. Įstatymą pataisius, kliūčių jam priimti nebeliko.

Jau Metropoliteno koncesijos įstatymo ruošimo eigoje nemažai pasaulinio masto korporacijų reiškė susidomėjimą šiuo projektu. Ypač aktyvūs – kinai.

Tikimasi, kad šiam projektui investuotojų ir finansuotojų netruks, o tai leis sumažinti bedarbystę šalyje, gauti pajamų į biudžetą, o, projektą realizavus, turėsime saugų, greitą, komfortišką ir ekologišką viešojo transporto sistemą, kuri padės likviduoti iki gyvo kaulo įgrisusias automobilių spūstis.

Is vienos puses, "uzkasus" traukinius po zeme, padidetu gatviu pralaidumas. Is kitos - tramvajus kainuotu keleta kartu pigiau.

Šiek tiek nustebino seim narių vienybė šiuo klausimu:)

Sekite mus "Facebook"