Šarlerua, Belgijoje, išplėstas lengvojo metro tinklas

Belgijos Šarlerua mieste nutiesta nauja 7,2 km ilgio lengvojo metro atkarpa į Gosselies rajoną. Įvykiui pažymėti Šarlerua viešojo transporto operatorius „TEC Charleroi“ visą dieną keleivius mieste vežė nemokamai.

M3 linijos tąsa eina pro Chaussée de Bruxelles, Jumet, Lodelinsart ir Dampremy rajonus, taip atkartodama buvusią tramvajaus trasą bei įsiliedama į Šarlerua metro žiedą ties Piges. Analogiška tramvajaus linija buvo uždaryta 1990 m., tačiau bėgiai palikti, todėl jais lengvojo metro traukiniai galės pasiekti depą Jumet miesto dalyje. M3 linija eksploatuojama nuo 2012 m. spalio.

Šarlerua lengvojo metro sistema yra palaipsniui vystoma iš tramvajaus sistemos infrastruktūros, todėl Piges – Gosselies ruožas vis dar eina gatvėmis, tačiau yra visiškai rekonstruotas. Įrengta 18 naujų stotelių, vienoje kurių numatyta galimybė persėsti tiek ne tik į kitą tramvajų, autobusą bet ir kelionę tęsti miesto dviračių sistemos dviračiu, pastatytu specialioje aikštelėje.

Liniją aptarnauja 1980 m. gamybos tramvajai, kursuojantys 10 min. intervalu. M3 turi stoteles persėdimui į M1, M2 ir M4 trasomis keliaujančius traukinius.

Sekite mus "Facebook"