Plečiamas Malaizijos sostinės lengvojo metro tinklas

Kovo penktą dieną Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre oficialiai startavo 7 mlrd. Malaizijos ringitų (6,05 mlrd. litų) vertės lengvojo metro tinklo plėtros projektas.

Projekte numatyta nutiesti dvi naujas atkarpas. Kelana Jaya linijos tąsa sujungs Kelana Jaya ir Putra Heights vietoves. Ji bus viršžeminio tipo 17 kilometrų ilgio su 12 stočių. Ampang linija bus ilginama iš Sri Petaling rajono pusės. Ją numatyta išplėsti 17,7 kilometrais, atidaryti 11 stočių su galimybe įrengti dar dvi. Abiejų linijų ilginimo darbus planuojama įgyvendinti 2014 metais.

Anot valstybinės infrastruktūros bendrovės „Prasarana“ valdybos direktoriaus Shahril Mokhtar, „nėra nei krislelio abejonės, kad lengvojo metro tinklo plėtra atneš milžinišką naudą“. „Bus ne tik padidintas miestiečių ir miesto svečių svečių mobilumas, bet ir gyventojų ekonominis gerbūvis. Kartu su mobilumu išaugs ir produkcijos gamybos apimtys bei gyventojų pajamos“. Pasak jo, projektas taip pat bus lyg „ekonomikos vystymosi katalizatorius“ kuriantis naujus kelius ir taip skatindamas kurtis verslą apie juos bei steigti naujas darbovietes.

Sekite mus "Facebook"