Kinijoje atidaryta nauja metro sistema

Šensi provincijos (vidurio Kinija) sostinėje Siane rugsėjo 16 d. buvo oficialiai atidaryta pirmoji iš trijų metro sistemos linijų, jau pirmą dieną pritraukusi didžiulę keleivių minią.

Nors atidaryta pirma, linija vadinasi antrąja. Jos 20,5 km ilgio maršrutas su 17 stočių driekiasi nuo Šiaurinės traukinių stoties iki Tarptautinio Qujiang konferencijų ir parodų centro. Liniją aptarnauja 14 traukinių, kursuojančių kas devynias su puse minutes nuo 06.30 iki 21.30 val.

Statybos, pradėtos 2006 m., atsiėjo 10 mlrd. juanių (4 mlrd. litų). Tuneliai kasti uždaruoju būdu su specialiomis tunelių kasimo mašinomis. Jų gylis svyruoja nuo 12 iki 20 m. Toks gylis pasirinktas tam, kad būtų apsaugotas miesto kultūrinis paveldas, iš kurio išskirtinos miesto varpinė ir apsauginė siena. Stočių ir traukinių apdailą įkvėpė Qin, Han ir Tang dinastijų valdymo laikotarpis, kuomet Šensi buvo imperijos sostine.

Šiuo metu vykdomi plėtros darbai, po kurių ką tik atidaryta Antroji linija pailgės dar 5,8 km pietų kryptimi ir įgis keturias stotis. Pirmoji, 32 km ilgio, linija, eisianti iš rytų į vakarus, atskirais etapais turėtų būti atidaroma nuo 2013 iki 2016 m.. Prie Trečiosios, ilgiausios, sieksiančios net 50,5 km, linijos dirbama nuo gegužės mėn. Ją planuojama atidaryti 2015 m. Ateities planuose numatytos dar trys linijos, viso sudarysiančios 200 km ilgio tinklą, kuris galėtų būti baigtas ne ankščiau kaip 2018 m.

Sekite mus "Facebook"