Unikalus susisiekimo būdas sostinėje...

Zuikių gatvės (Vilnius) gyventojams, norint susisiekti su pagrindine Vilniaus miesto dalimi, tenka įveikti apie 15 km. lankstą. Tačiau žmonės, suprantama ne iš gero gyvenimo, yra atradę ir kitų būdų, kaip gerokai sutrumpinti kelionę: užkopus į statų pylimą, kirsti geležinkelio bėgius arba eiti kanalizacijos tuneliu. Pasak vietos gyventojų, kito pasirinkimo jie neturi.

Praėjimui žmonės dažnai renkasi kanalizacijos vamzdį. Vamzdžiu einant, tenka susilenkti, kas yra sunku ne tik senam, bet ir jaunam. Pavasarį ar lietingą rudenį kanalizacijos vamzdis būna užlietas, tad žmonėms tenka ir bristi.

Mažus vaikus, norėdami užtikrinti nors minimalų jų saugumą, tėvai turi lydėti, dėl ko gaišta savo laiką. Dar sunkiau vamzdį įveikti su vaikišku vežimėliu.

Atrodytų visiems priimtiniausias ir protingiausias sprendimas būtų požeminės perėjos įrengimas, deja taip nėra dėl mūsų valdžios abejingumo, nors Vilnius - Kaunas geležinkelio trasai yra skirtas 1 milijardas litų iš ES struktūrinių fondų. Be to, Vilniaus savivaldybei susisiekimo problemoms spręsti taip pat numatyta 17 milijonų litų ES parama.

Tad kyla klausimas: ar neverti Panerių gyventojai nors tūkstantinės dalelės savo varganos kasdienybės pagerinimui.

Reportažas apie šį unikalų susisiekimo būdą sostinėje

 

Taip pat žiūrėkite LNK paruosta reportaža.

Tai pradzia jau yra! Kanalizacija paverskite i pereja.

Ne nu as nesuprantu. Tai kada musu sostine taps normaliu miestu, as jusu klausiu!!! Kubiliau, ar nepakanka is pensininku vogti?

Baisu!!! Kaip taip gali but??? Suprantu ten Raudondvaryje, bet Vilniuje!!!

laba diena, o metalinį tiltą virš geležinkelio ne pigiau pastatyti? Tokį kaip tarkim Žemaitės gatvėje

metalinis tiltas, t.y. vadinamas viadukas pigiau nebūtų. Be to rekėtų įvertinti klimatines sąlygas Lietuvoje, ypač žiemą, nes būtų nesaugu dėl slidumo, o įvertinus geležinkelio pylimo aukštį ~15 m + 7 m virš pačio geležinkelio (pagal statybos techninius reglamentus) galima daryti išvadą, kad tinkamiausias sprendimas būtų požeminis tunelis

~1 - 1.5 mln. Lt

Tai kiek kainuoja ta perėją įrengti?

Laba diena,
mūsų skaičiaviamais - perėjos įrengimas kainuotų apie 1,5 mln. litų.

Sekite mus "Facebook"