Trumpai apie METRO

Metropolitenas (trumpiau metro; pavadinimas atsirado iš kompanijos "Metropolitan Railway" Londone pavadinimo) - geležinkelio tipo miesto transportas, nepriklausantis nuo jokių kitų transporto rūšių bei su jomis nesikertantis. Išsiskiria dideliu eksploataciniu greičiu (iki 45 km. per valandą) ir pravažumu (iki 60 tūkst. keleivių per valandą viena kryptimi). Metro linijos, kaip taisyklė, esti požeminiuose tuneliuose, tačiau gali būti ir ant žemės ar ant estakadų. Metro - ne priemiestinis traukinys ir ne požeminis tramvajus.

Esminiai metropoliteno bruožai:
1. Naudojamas miestuose;
2. Varomas elektra;
3. Aptarnauja didelius keleivių srautus;
4. Kursuoja dažnai ir reguliariai, dažniausiai pagal tvarkaraštį;
5. Trasa visiškai atskirta nuo kito transporto rūšių;
6. Sutampa perono ir vagono grindų aukštis (nebūtinai).

Skirtingose šalyse dar vadinamas "Underground" (Londonas), "Subway" (Niujorkas), "U-Bahn" ir "S-Bahn" (Vokietija), "T-Bana" ar "T-bane" (Skandinavija), MRT (Singapūras, Taipėjus, Honkongas), "Subte" (Buenos Airės).
Pasaulyje priskaičiuojama apie 160 metropolitenų, kurie tęsiasi apie 8000 kilometrų ir turi apie 7000 stočių. Didžiausias ir seniausias metro yra Londone (atidarytas 1863 metais, šiuo metu - 408 km. ilgio, 12 linijų), užimčiausias - Maskvoje (3,2 milijardo keleivių per metus), greičiausias - Čikagoje (vidutiniškai apie 80 km./val. "L" linijoje), trumpiausias - Haifoje (~2 km.), giliausia metro stotelė - 80 metrų po žeme (Sankt Peterburgas).

Sekite mus "Facebook"