Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Pergalingas metro komandos pirmadienis

Praeitos savaitės pradžia metro komandai buvo sėkminga. Pirmadienio vakarą ji išvykoje įveikė „Arentalis-Larus“ krepšinio komandą rezultatu 51-74. Tai buvo jau trečioji pergalė šiame sezone, po kurios komanda šoktelėjo į VKML C pogrupio antrą vietą.
Metro krepšininkus varžovų namų aikštelėje pasitiko ne tik kovingai nusiteikę „Arentalis-Larus“ krepšininkai, bet ir siaubingai slidžios grindys. Gal dėl to abi komandos taip dažnai klydo, o įvykiai aikštelėje labiau priminė sulėtintą kino filmą, nei krepšinio varžybas.
Kaip jau įprasta, varžybas metro komanda pradėjo nervingai ir per pirmąjį ketvirtį įmetė vos 10 taškų. Visa laimė, kad tai buvo vienintelis kėlinys, kuriame šeimininkų komanda buvo pranašesnė. Antrajame kėlinyje metristų žaidimas stabilizavosi, o startinį jaudulį pakeitė rezultatyvios atakos. Baigiantis trečiajam ketvirčiui „Vilniaus metro“ priekyje buvo net dvidešimties taškų skirtumu, kas neleido niekam abejoti dėl varžybų baigties.
Varžybose puikiai pasirodė komandos įžaidėjai Povilas Kirdeika ir Vilius Jovaišas pelnę atitinkamai 25 ir 22 taškus. Vienuolika taškų pridėjo Gintautas Rimkevičius.
Kitas varžybas metro komanda žais namų aikštelėje ateinantį pirmadienį, lapkričio 24 dieną su labai pajėgia „Vilniaus kolegijos“ komanda. Tikėkimės, kad namų sienos metristams padės ir ateinantis pirmadienis bus nemažiau džiaugsmingas kaip ir šis.

Gerbiamas V. Bajoras, suprantu, kad esate uzsiemes darbais, bet galetumete dazniau lankytis "Metro" varzybose, kad apzvalginiuose straipsniuose geru zodziu paminetumete ne tik nuolat su kamuoliu bunancius ir i krepsi svaidancius izaidejus, bet ir juoda darba dirbancius aukstaugius :)

komada gera. reikia zasti ir geri rezultatai tikrai bus. gerbiamas darius surinko tikrai geros sudeties komanda. kiekvienoje pozicijoje yra zaideju, kurie individualiai stiprus. reikia laiko ir pastangu, kad kad geru zaideju grupe taptu tikra komanda. vienas kita pazinotu ir zinotu galimybes.. ":)

tai matai, metro komanda jau ir krepsinio komanda turi? tai jei vyrai ne kamuoli varinetu, o su kastuvais dirbtu, tai galjau koki viena kita kilometreli ir iskase butu :D