Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

„Minimetropolitenas“ nedideliems miestams

MiniMetro – automatinė viešojo transporto sistema, keleivius gabenanti trosais traukiamais nedideliais vagonais ant bėgių.

Tai gana efektyvi ir inovatoriška viešojo transporto sistema, skirta nedidelio ir vidutinio ilgio distancijoms aptarnauti. Kaip patogi pagrindinė viešojo transporto rūšis, MiniMetro buvo kurta naudoti nedideliuose miestuose bei miesteliuose. Ji taip pat tinkama sujungti gausiai lankomoms vietoms, tokioms kaip prekybos centrai, universitetai, metro stotys, parkai ir pan. Tokia sistema yra itin lanksti ir lengvai integruojama į esamą miesto infrastruktūrą, o kompaktiško dizaino vagonai nepastebimai įsilieja į namų ir kitų statinių visumą.

Pagrindinės savybės

Sistema naudoja specialius bėgius ir yra dviejų tipų:

Atkabinama nuo troso:

 • Sistemos talpa: 3000 keleivių per valandą

 • Minimalus atvykimo intervalas: 60 s

 • Didžiausia įkalnė: 12%

 • Minimalus trasos spindulys: 50 m

 • Vienos linijos sekcijos ilgis: iki 3-4 km

 • Didžiausias greitis: 22-30 km/h

Fiksuoto sujungimo:

 • Sistemos talpa: 8000 keleivių per valandą

 • Didžiausia įkalnė: 12%

 • Minimalus trasos spindulys: 50 m

 • Vienos linijos sekcijos ilgis: iki 3-4 km

 • Didžiausias greitis: 36-50 km/h

Pirmuoju atveju trosas atsikabina vagonui atvykstant į stotelę, kur šis toliau juda stumiamas ratukų. Į vagonus keleiviai gali būti laipinami ir traukiniui nesustojus, o riedant mažu greičiu pro stotelę. Tokios sistemos privalumas, kad vagonai gali būti lengvai nugabenami į garažą ar kitą parkavimo vietą esant mažiems keleivių srautams ar laisvu nuo grafiko metu. Garaže taip pat gali būti atliekami valymo ir techninio aptarnavimo darbai.

Fiksuoto sujungimo sistema reiškia, kad vagonai nuolat prijungti prie traukos troso, jungiančio vagoną su traukos stotimi. Troso kitame gale nuolatos turi būti kompensuojamasis svoris jo įtempimui palaikyti. Eksploatuojant tokią sistemą paprastai naudojami du vagonai: vienam išvykstant, kitas, prikabintas kitame troso gale, grįžta į atvykimo stotelę.

Dėka aukšto automatizacijos lygio, įranga lengvai prižiūrima ir nereikalauja gausaus personalo jai prižiūrėti. MiniMetro sistema 2008 m. įdiegta ir sėkmingai naudojama viename Italijos miestų – Perudžoje, turinčioje beveik 160 tūkst. gyventojų. Visas „minimetropolitenas“ susideda iš 7 stotelių.

Šaltinis:

sita projekta visaip uzskaitau ash.

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...metro trasas galima kloti statmenai antžeminio transporto trasų arba laisvai pasirinkta kryptimi tai sutrumpina kelionės laiką.

Draugai

Blog'ai