Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Aistros dėl Dostojevskio metro stoties

Maskvos valdžia nutarė atidėti Dostojevskio metro stoties atidarymą. Mat baiminamasi, kad stotis su vaizdais iš garsiausių rašytojo kūrinių gali virsi „savižudžių meka“.

Nauja stotis yra išpuošta juodos ir baltos spalvos marmuro mozaikomis, vaizduojančiomis scenas iš garsiausių Fiodoro Dostojevskio romanų - „Nusikaltimas ir bausmė“, „Demonai“, „Broliai Karamazovai“, „Idiotas“. Skverbęsis giliai į žmogaus prigimtį rašytojas savo kūryboje dažnai vaizduodavo tamsiausias žmogaus savybes, tad ir metro stotyje beveik visos scenos yra susijusios su mirtimi, žmogžudyste ir savižudybe.

Ant vienos sienos Roskolnikovas iš „Nusikaltimo ir bausmės“ laiko iškėlęs kirvį virš pagyvenusios lombardininkės Alionos Ivanovos ir jos sesers galvų. Abi moterys romane tapo jauno studento aukomis. Šalimais, ant kitos sienos, vienas „Demonų“ veikėjų į savo šventyklą laiko nukreipęs pistoletą.

Rusijos sostinę apskriejusios nuotraukos iš stoties sukėlė tikrą sensaciją. Internete prieš kelias savaites pasirodę vaizdai sužadino diskusijas tarp internautų, sumąsčiusių, kad tokios sienos galėtų traukti į savižudybę linkusius asmenis. „Kiek prisimenu, F.Dostojevskio kūriniai - ne pasimėgavimui kurtos smurto ir savižudybės scenos, o gilūs filosofiniai apmąstymai sąžinės tema. Manau, kad kiekvieną dieną eiti į stoti būtų ne itin malonu. Ypač vaikams“, - dėl pernelyg didelio natūralizmo piktinosi tinklaraštininkai.

Išsigandusi reakcijos Maskvos valdžia praėjusį savaitgalį turėjusį įvykti atidarymą atidėjo neribotam laikui. Rusų dienraštis „Izvestija“ pranešė, kad stotyje apsilankęs metro sistemos vadovas pirmasis pasiūlė dekoracijas keisti į ne tokias kontroversiškas. Britų laikraščio „The Independent“ žurnalistui šaltiniai metro atskleidė, kad atidarymą atidėti palanku ir todėl, jog stotis dar iki galo neparuošta keliaujančiųjų srautui.

Dabar sienų likimas - Maskvos mero Jurijaus Lužkovo rankose. 18 metų sostinę valdantis politikas garsėja prieštaringai vertinamu požiūriu į viešąjį meną. Jo meilė gruzinų skulptoriaus Zurabo Tsereteli darbams jau seniai maskviečius padalijo į dvi skirtingas stovyklas. J.Lužkovui neseniai teko atsisakyti planų Gegužės 9-osios proga miestą išpuošti Staliną vaizduojančiais plakatais. Tačiau kad ir ką nuspręstų meras, Dostojevskio metro stoties kūrėjas Ivanas Nikolajevas nelinkęs nusileisti. „Ko jūs norite? Šokių vaizdelių? F.Dostojevskis tokių neturi. Bandžiau jį pavaizduoti kaip vyrą, menininką ir filosofą“, - sakė jis.

Šaltinis: Lietuvos Žinios

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...metro yra kitoje plokštumoje nei antžeminis transportas, todėl nesikerta jų trasos ir nereikia sustoti praleisti statmena kryptimi judančio transporto ir žmonių. Tai užtikrina didesnį važiavimo greitį, didesnį transporto ir pėsčiųjų saugumą.

Draugai

Blog'ai