Piliečiai siūlo būdus emigracijai mažinti

Bemaž šimtas emigracijos problemai neabejingų aktyvių piliečių atsiliepė į Seimo kvietimą teikti pasiūlymus, kaip didinti užimtumą ir mažinti emigraciją. Seimui ir Vyriausybei išplatintas kreipimasis, kuriuo raginama imtis realių veiksmų, kad būtų sprendžiamos šios problemos.

Kasmet dėl emigracijos Lietuva netenka apie 30 tūkst. darbingų žmonių. Didžioji dalis jų išvyksta dėl ekonominių priežasčių, todėl, kreipimosi autorių manymu, reikia sudaryti galimybes jiems dirbti ir gyventi Lietuvoje.

Kreipimosi tekste teigiama, kad būtina imtis konkrečių veiksmų šiai problemai spręsti. Vienas tokių – sukurti tokią teisinę bazę, kuri leistų privačioms verslo ir finansinėms struktūroms savo finansiniais resursais vystyti viešąją infrastruktūrą, nes valstybės lėšų tam nepakanka. Dokumente teigiama, kad „sukūrus naujus viešuosius objektus už privačius pinigus, padidės užimtumas, sumažės emigracija, padidės biudžeto pajamos, sumažės biudžeto išlaidos bei padidės socialinis teisingumas“.

„Teisė kurti, dirbti ir rodyti sugebėjimus bei pačiam kurti gerovę nelaukiant, kad už jį tai padarys valdžia, suteiks Lietuvos žmonėms daugiau pasitikėjimo, ekonominės ir socialinės laisvės savo gebėjimų išnaudojimui ir prisirišimui prie savo tėvynės“ – teigia kreipimosi autoriai.

Seimui ir Vyriausybei adresuotą kreipimąsi pasirašė 93 įvairių profesijų atstovai, tarp kurių yra žymių mokslininkų, verslininkų, politikų ir kitų sričių specialistų.

Kreipimasis

Kažkada reikės pradėt mąstyti, kaip jaučiasi piliečiai savo kasdienybėje - ar patogu nuvykt ir parvykt iš darbo sudaro nemenką tos kasdienybės dalį.
Čia jeigu pagaliau pradėsim atkreipsim dėmesį į tuos kurie čia, o ne išvykę...

Visiskai neapgalvota ir susapnuota teorija...Emigruoja didziausias procentas zmoniu,neturinciu jokio issilavinimo... Is provinciju,kaimu ir panasiai...Kaip tokie zmones gali vystyti metro,gelezinkeliu ar keliu tiesima??? Greiciau ivyktu katastrofos,nei butu naudos...Tokiems projektams reijalingos ilgametes zinios siuose sektoriuose,universitetinis issilavinimas,ilgamete patirtis ir panasiai... Kiek emigrantu gryzusiu uzsiema statybomis individualiomis,ir tai su didziausiais brokais...As asmeniskai buciau pries tokius,kad tiestu kelius,gelezinkelius ar panasiai. Tai turi atlikti valstybes atrinktos sertifikuoyos imones ar zmones,o ne apsisapnave emigrantai su lakiom fantazijomis...

Visiškai Jums pritariu.

Sekite mus "Facebook"