J. Vanagas. Vilniui – Mozambiko lemtis?

Rugsėjo 23 d. DELFI buvo išspausdintas interviu su Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu, pavadintas „Architektas prabilo apie didmiesčių priemiesčius: greitai turėsime Mozambiką“.

Mozambike neteko būti, bet šios vietovės pavadinimas pasirinktas, matyt, kaip hiperbolė, siekiant aliarmingai atkreipti dėmesį į chaotiškai, be nuoseklios, toliaregiškos, urbanistinės vizijos besiplečiančius Vilniaus priemiesčius, į juose šiuolaikiškai ir kvalifikuotai nesuplanuotas teritorijas, jose vykstančią sklypų dalijimo politiką ir stichišką, netvarkingą jų užstatymą, į painiai išvedžiotas, neapšviestas, netvarkomas gatves.

Skaitykite daugiau: DELFI

Kęstutis Masiulis 2016-10-22 18:12 IP: 5.20.207.235 Labai pritariu. Keli pastebėjimai. Vilniuje ne 520 tūkst. gyventojų, o kaip skaičiuoja Valstybinė ligonių kasa apie 650 tūkst., dar apie 100 tūkst., kurie nors formaliai gyvena ne Vilniaus savivaldybėje, bet yra miestiečiai, čia dirba, mokosi ir pramogauja. Taigi gyventojų yra gerokai daugiau ir vos tik žmonės sutaupo daugiau pinigų, jie nori keltis iš sovietinių butų į kotedžus, namus ar naujus butus centre. Taigi tai turėtų būti valdomas procesas. Savivaldybė turėtų suplanuoti tikslingas teritorijas kur žmonės galėtų pasistatyti savo namus ir tada tuos suplanuotus sklypus parduoti žmonėms, grąžinti pagal žemės reformą arba parduoti vystytojams. Tai čia yra savivaldybės kaltė, o aplinkos ministerija užsiima brakonieriais ir urbanistikai išvis neteikia prioriteto. antras svarbus dalykas, kad senieji sovietiniai daugiabučių rajonai tampa nepatrauklūs jaunoms šeimoms. Neužtenka jų tik apšildyti, žmonės nori kokybiškai kitaip suprojektuotų erdvių, taiga kyla grėsmė, kad senieji rajonai taps getai, kur gyvens tik mažas pajamas gaunantys žmonės ir imigrantai. Jokios strategijos šiuo klausimu nėra.

Mindaugas 2016-10-22 11:23 IP: 213.246.196.98 Labai geras straipsnis. Būtina kelti šią problemą. Bet neabejoju, kad politikam daug paprasčiau ižkloti plyteles palei nerį ir nuotrauką facebooke įkelti, taigi netikiu,k ad kas kada nors keisis.

Sekite mus "Facebook"