Pietų Kinijoje atidaryta nauja metro sistema

Balandžio 29 d. Kinijos Hunano provincijos sostinėje Čangša atidaryta nauja metro sistema. Tai jau 19-as miestas žemyninėje Kinijoje, kuriame veikia metropolitenas.

Mieste pradėta eksploatuoti 22,3 km ilgio 2-osios linijos atkarpa su 19 stočių. Trasa prasideda Vančengpo rajone vakaruose, tuomet per Sianjango upę pasiekia Vuji aikštę, kur numatyta bendra stotis su tebestatoma 1-ąja linija, ir tęsiasi į pagrindinę Čangša traukinių stotį. Nuo pagrindinės stoties linija driekiasi pietų kryptimi į Pietinę Čangša stotį ir galiausiai pasibaigia Guangda rajone. Statybos, atsiėjusios apie 1,9 mlrd. dolerių, mieste vyko nuo 2009 m.

Nuo 2010 m. Čangša vykdomos ir 1-osios linijos tarp Šiaurinės tarpmiestinių autobusų stoties ir Šangšuangtang rajono statybos. 2,3 mlrd. eurų kainavusi 23,6 km ilgio trasa su 20 stočių pradės veikti dar šiemet.

Miesto valdžia per ateinančius 25 m. ketina nutiesti dar keturias linijas bei naujus 1-osios ir 2-osios linijos ruožus vakarų ir šiaurės kryptimis. Taip pat iki 2016-ųjų numatyta magnetinės levitacijos traukinio linija sujungti Pietinę Čangša stotį su oro uostu. Šis projektas atsieis 400 mln. eurų.

Sekite mus "Facebook"