Bibliografija - atgarsiai žiniasklaidoje

Metropolitenas – svarbus urbanistinės plėtros projektas

2014-08-05 filosofo, kultūrologo, rašytojo ir publicisto Vytauto Rubavičiaus dalykinis atsakas Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei ir žurnalistui, rašytojui Daliui Stancikui dėl jų klaidingos argumentacijos apie metropoliteno ir Valdovų rūmų palyginimą bei apie korupcijos priežastis Lietuvoje.
www.tiesos.lt

Metropoliteno afera

2014-07-31 Dalius Stancikas, Lietuvos prezidentei nepasirašius metro koncesijos įstatymo, reiškia nuogąstavimus, kad statybos būtų panaudotos korupcijai — lėšų švaistymui ir grobstymui.
www.bernardinai.lt
www.tiesos.lt
www.ekspertai.eu

Idėja: susisiekimas su Kuršių nerija – tuneliu

2014 liepos mėn. „Statyba ir architektūra“ (ISSN 0131-9183) 7 nr. Darius Babickas kalbina povandeninio urvo į Neringą (vietoj laivų perkėlos arba tilto) sumanytoją Juozą Zykų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vyriausiąją patarėją Rūtą Bakštytę.
www.sa.lt
www.delfi.lt
www.ve.lt

Ilgas kelias į kopas: galima ir po vandeniu

2014-07-17 „Vakarų ekspresas“ (ISSN 1392-7590) 8 psl. Tomas Gukauskas apie inžinieriaus statybininko Juozo Zykaus pasiūlymą Klaipėdą su Smiltyne sujungti povandeniniu urvu.
www.ve.lt

Priimtas Metropoliteno koncesijos įstatymas atvers naujas galimybes

2014-07-15 BNS konferencijoje žiniasklaidai vienas iš įstatymo rengėjų Seimo narys Linas Balsys pranešė, kad Seimas pagaliau priėmė metropoliteno statybos įstatymą. „Pastatytos lengvojo metro linijos prikeltų miesto miegamuosius rajonus aktyviam gyvenimui, panaikintų transporto kamščius, o svarbiausia – pritrauktų ilgalaikes daugiamilijonines investicijas, kurios visam laikui liks Lietuvoje. Šalia metro linijų vyksta sparti miesto plėtra, virš metro stočių statomi ypač reikšmingi statiniai. Metro stočiai suteikto statinio vardo kaina yra keliolika milijonų litų“ — pabrėžė Linas Balsys. Kaip Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas pranešėjas dar pridūrė, kad Vilniaus metropolitenas žymiai pagerintų ir ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes pagrindiniu oro teršėju mūsų šalyje šiandien vis dar išlieka automobilių transportas, pralenkdamas pramonę ir energetiką. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų, todėl tai leistų sumažinti ne tik miesto oro taršą, bet ir automobilių sukeliamą triukšmą.
www.bns.lt

Neprieštaravo galimybei Vilniuje

Vilniaus metro vaizdinė medžiaga visuomenei

Sekite mus "Facebook"