Limos metro 2-oji linija bus tiesiama privataus kapitalo lėšomis

Peru organizuojamas konkursas, skirtas išrinkti privačiam investuotojui, kuris pagal koncesijos sutartį finansuotų, statytų ir eksploatuotų 2-ąją šalies sostinės Limos metropoliteno liniją. Sausio 16 d. Peru privačių investicijų agentūra „Proinversión“ paskelbė reikalingus konkursinius dokumentus.

27 km ilgio linija su tiek pat stočių bus visa po žeme. Trasa sujungs miesto rytinėje dalyje esančius Ate ir Santa Anita rajonus su miesto centru ir Callao rajonu. Persėdimas į 1-ąją liniją numatytas Martinete stotyje. Linija tikimasi pervežti po 600 tūkst. keleivių per dieną.

Paskaičiuota, kad projekto įgyvendinimas atsieis 5,8 mlrd. JAV dolerių (15 mlrd. litų), už kuriuos bus atlikti reikalingi projektavimo, statybos darbai, nupirkti riedmenys bei sudarytos sutartys dėl jų priežiūros. Į sumą taip pat įskaičiuota 871 mln. dolerių (2,26 mlrd. litų) suma, reikalinga 8 km ilgio atšakos į Tarptautinį Jorge Chávez oro uostą statyboms bei riedmenims šiam ruožui aptarnauti įsigyti. Ateityje atšaka bus integruota į planuojamos tiesti 4-osios linijos trasą. Konkurso laimėtoją numatyta paskelbti metų viduryje, o pirmosios dalies eksploataciją pradėti 2016-aisiais.

Sekite mus "Facebook"