Nyderlanduose geležinkelio ruožas bus konvertuotas į metro liniją

Nyderlanduose priimtas siūlymas konvertuoti 24 km ilgio geležinkelio ruožą tarp Schiedam Centrum stoties ir Hoek van Holland miestelio Roterdamo savivaldybės teritorijoje metropoliteno reikmėms. Siūlymą patvirtino Roterdamo regiono administracija ir Maassluis, Vlaardingen, Schiedam bei paties Roterdamo savivaldybės.

Projektui įgyvendinti prireiks 318 mln. eurų, įskaitant lėšas, reikalingas įsigyti papildomiems 18-ai „Bombardier Swift“ traukinių. Finansavimo šaltiniai bus patvirtini šiemet, o projekto įgyvendinimo darbus planuojama baigti 2017-aisiais.

Linija būtų eksploatuojama kaip jau esamos RandstadRail B linijos tąsa. Šiuo metu trasa jungia Nesselande rajoną per Roterdamo centrą su Schiedam Centrum stotimi. Ketinama modernizuoti visas ruožo stotis ir pastatyti vieną naują Maassluis West ir Hoek van Holland Haven atkarpoje. Geležinkelio ruožas taip pat bus pailgintas 1,2 km, kad galėtų aptarnauti Hoek van Holland paplūdimio teritoriją.

Esama kontaktinio tinklo įranga bus išlaikyta, tačiau prireiks nuo 1,5 kV iki 750 V pakeisti maitinimo įtampą.

Vietos valdžia tikisi, kad dažniau kursuojantys traukiniai ir geresnis susisiekimas su miesto centru bei kitais traukos centrais padidins keleivių srautą ruožu nuo 13 tūkst. iki 18 tūkst. per dieną.

Krovininių traukinių eismą tarp Schiedam, Maassluis ir Vlaardingen siūloma leisti tik ne piko valandomis.

Sekite mus "Facebook"