Hamburge atidaryta metro linija į dar nebaigtą įrengti miesto teritoriją

Hamburge lapkričio 28 d. atidaryta nauja metropoliteno (U-Bahn) linija. Visiškai požemine U4 pavadinta trasa keliauti buvo galima nemokamai iki praėjusio sekmadienio, gruodžio 9-osios, o nuo šiandien pradedamos teikti mokamos paslaugos.

2007 m. pradėtos statyti 4 km ilgio linijos su dviem stotimis maršrutas jungia miesto centrą su naujai perkuriamu miesto rajonu Hafencity. Ši teritorija prie Elbės upės iki šiol buvo užstatyta uosto sandėliais ir kitais pramoninės paskirties pastatais. Juos pakeis gyvenamieji namai, biurai, viešbučiai, prekybos vietos, čia įsikurs valdžios įstaigos. Teritorijoje taip pat veiks universitetas. Kadangi rajono perkūrimo darbai nėra baigti, traukiniai pilnu maršrutu kursuos tik savaitgalį. Rajoną reguliariai aptarnauti ketinama nuo 2013 m. rudens, kuomet numatyta baigti statyti gyvenamųjų namų kvartalą.

Linijos projekto įgyvendinimas atsiėjo 324 mln. eurų, iš kurių apie 150 mln. eurų buvo skirti iš valstybinių šaltinių, o likusį finansavimą užtikrino vietos valdžia. Darbus vykdė konsorciumas sudarytas iš kompanijų „Aug Prien“, „HC Hagemann“, „Ed Züblin“ bei „Hochtief“, kuri ir vadovavo naujai suformuotam dariniui.2017 m. liniją ketinama išplėsti į Elbbrücken.

Sekite mus "Facebook"