Franfurkte nupirkta per milijoną viešojo transporto bilietų išmaniaisiais telefonais

Franfurkto ir jo apylinkių viešąjį transportą valdanti įmonė „Rhein-Main-Verkehrsverbund“ pardavė jau daugiau kaip milijoną bilietų, skirtų platinti išmaniesiems telefonams. Tam naudojama speciali bilietų pardavimo aplikacija, sukurta „Cubic“. Sistema, pristatyta 2010-ųjų metų spalį „iPhone“, „BlackBerry“ bei telefonams su „Android“ operacine sistema, šiuo metu turi daugiau kaip 40 tūkst. vartotojų.

Bilietavimo sistema leidžia keleiviams išmaniuoju telefonu įsigyti ir parsisiųsdinti vienkartinius, dieninius bei grupinius dieninius bilietus, kuriais galima atsiskaityti už 153 viešojo transporto operatorių paslaugas Franfurkto regione.

Atvykus į išvykimo stotį ar stotelę, keleivis turi pridėti savo išmanųjį telefoną prie specialaus skenerio. Tuomet kelionė užregistruojama sistemoj, automatiškai nurodant pradinį jos tašką. Tada išmaniojo telefono ekrane pasirenkamas galutinis kelionės tikslas ir nuskaičiuojama atitinkama suma iš keleivio banko sąskaitos. Atlikus visus veiksmus, 2-D brūkšninio kodo pavidalo bilietas persiunčiamas į telefoną.

Sekite mus "Facebook"