Vilniaus susisiekimas – ar kam nors rūpi?

„Kamščiai užkniso juodai“! Taip sako vairuotojai, jų keleiviai, viešojo transporto dalyviai, miesto gyventojai ir atvykėliai. Kažkas mums įdiegė brangius šviesoforus, nupirko brangių troleibusų, leido plėtotis mikroautobusams, netgi paleido geležinkelį tarp oro uosto ir geležinkelio stoties. Ar nuo to mūsų miesto susisiekimo būklė pasitaisė? Vargu. Kaip stovėjome spūstyse, taip ir stovime.

Ir tai natūralu. Taip yra visuose dideliuose miestuose, kuriuose nesirūpinama transporto plėtra. Būtent to paties transporto, kuris yra viena pačių pelningiausių investicijų šakų. To paties, nuo kurio vienaip ar kitaip priklausome mes ir mūsų giminės.

Kažkas turi brangius automobilius su švyturėliais, kažkas gyvena puikiausiuose rajonuose, o kažkas tiesiog nusispjauna į aplinkinių susisiekimą. Liūdna, jog tokių daug ir mūsų vadovybėje – miesto savivaldybėje.

Norėtųsi patogaus transporto. Sugalvojo bilietų tikrinimą prie durų – jis neveikia. Sumanė naikinti senus troleibusų maršrutus – kas iš to? Ne taip ir seniai pabrangino vienkartinius bilietus – kam nuo to geriau? Sostinės transporto įmonės kaip buvo, taip ir lieka skoloje. Pasikeitė valdininkai, pasifotografavo politikai prie troleibusų, sukvietė žurnalistus į spaudos konferencijas, pavarė reklamos, o viskas kaip buvo, taip ir liko.

Kiek laiko Vilniuje siūloma įvesti naujas transporto rūšis? Šauksmas tyruose. Idėjos marinamos net neužgimusios. Stalčiuose, neveiklume, abejingume ir nihilizme. Ar atsiras kas nors, kuris nori prisidėti prie Lietuvos sostinės susisiekimo plėtros?

Juk reikia. Deginam kurą spūstyse, dėl grūsčių darome žioplus eismo įvykius bei erzinamės nespėdami, važinėjame ne tokiais ir patogiais maršrutais ir neatrodo kad padėtis keistųsi į gerą. Gal užteks vieną kartą?

Kalbėti – viena. Daryti – tai jau kas kita. Šiuo metu visi tik ir kalba „reiktų“, „būtina svarstyti“, „imtis ryžtingų priemonių“. Ar nors vienas užsibrėžė konkretų tikslą – padaryti vilniečių susisiekimą patogiu? Šimtai tūkstančių žmonių pasakys ačiū, o tokį pareigūną bus galima pavyzdžiu rodyti – pažadėjo, ištesėjo, miestiečiai dėkoja, perrenka.

Vilniaus miesto gyventojai vis ieško kas galėtų išspręsti jų konkrečią problemą. Bet rinkdami vis nepataiko. Laikas apsispręsti.

Sekite mus "Facebook"