Sostinės viešajame transporte komforto nerasta

„Jei visi valdininkai persėstų į viešąjį transportą, būtų švariau ir biudžetas gautų daugiau pinigų” – pilietė.

„Kas svarbiausia, už didesnę kelioninę tašę lupa papildomus pinigus, o net nesistengia pagerinti keleiviams sąlygų! ” – Pasipiktinusi.

„Tokius pinigus mokam!!! Šlykštu” – Šarūnas.

„Gyvenu Stockholme, moku 100 Lt už transportą ir važinėju kaip karalienė!!! ” – nu ir direktorius.

„Ačiū Dievui, emigruoju, oj atsiprašau, žodžius sumaišiau, tikriausiai, tiksliau būtų evakuojuosi iš Lietuvos... ” – Saulius.

Štai tokie ir kiti panašūs komentarai pasigirsta pradedant diskusijas apie viešąjį transportą. Tokios nuomonės neatsiranda iš niekur nieko – tai su laiku suformuojama natūrali žmogaus reakcija į tam tikrus dalykus, su kuriais jis susiduria.

Šaltuoju metų laiku, kai termometro stulpelis būna žemai kritęs, tenka kęsti šalčius ne tik lauke, bet, pasirodo, ir viešajame transporte. Vilniaus gyventojai, kuriems į darbą tenka važiuoti apie 6 – 7 val. ryte, tenka lipti į troleibusą, kuriam tai yra pirmasis reisas. Dėl to, troleibusai būna nesušilę, tad net ir 30 min kelionė tokia priemone tampa tikras išbandymas. Sėdėti nejudant ir kentėti šaltį yra ypač sunku, o aerobikos pratimų juk nepradėsi daryti. Tačiau higienos normų, kurios reglamentuotų salone esančią temperatūrą, kvapus ar triukšmą, nėra.

Kitas, labai nemalonus aspektas, - kvapas ir nešvara. Viešajame transporte vis dar pasitaiko visokiausių asocialių asmenų, kurie turi tendenciją būti ne itin maloniais pakeleiviais. Nors ir naujasis įlipimo būdas – tik per priekines duris – sumažino tokių asmenų skaičių, tačiau jų vis dar netrūksta. O tai yra ganėtinai svarus pretekstas nemėgti viešojo transporto teikiamų paslaugų.

Pasak „Vilniaus troleibusų“ generalinio direktoriaus Vidmanto Romualdo Striškos, kasdien, prieš pradedant troleibusui važiuoti, jis yra šildomas visą valandą. Be to, kasdien, baigus darbą, troleibusai yra ir išvalomi bei dezinfekuojami. Tai įmonei atsieina 1,2 mln. litų per metus. Tačiau kiekvienas žmogus pasilieka sau teisę, kuo tikėti, kuo ne.

Autorius:
Tauras Zubavičius


Šaltinis:

Vari, nemalonu siaip klausytis tokiu Striskos kalbu, kuris yra ne siaip sau is gatves zmogelis, o tikru tikriausias gen.direktorius. Pats kas ryta ~6:30val. vazineju troleibusais, tad puikiai zinau, jog tai yra pats tyriausias melas.

Ar ne per naivu būtų tikėti, kad prieš išvažiuojant troleibusai šildomi valandą ...?

Sekite mus "Facebook"