Reply to comment
Zigmantas Balčytis ir Juozas Zykus

„Norint Vilniui ateityje regione tapti labiausiai pažengusiu miestu, turime neatmesti ir šios idėjos – ją reikia nagrinėti“ – taip į klausimą, ar reikalingas Lietuvai metro, „Alko radijo“ studijoje atsakė europarlamentaras, kandidatas į Socialdemokratų partijos pirmininko postą Zigmantas Balčytis.

Politikas teigė, kad šiandien laisvų pinigų yra gana nemažai ir investuotojų tokiam projektui galėtų atsirasti, tačiau pridūrė, kad nėra šios idėjos vėliavnešys. Anot Z. Balčyčio, reikia kalbėti apie visą transporto infrastruktūrą bendrai bei akcentavo „Rail Balticos“ ir Klaipėdos giliavandenio uosto projektus, kurie bus ypač reikšmingi Lietuvos ekonomikai.

Kalbėdamas apie Vilniaus metro, europarlamentaras prisiminė Londoną, kuriame metro statybų pradžioje XIX a. gyveno apie 800 tūkst. gyventojų. „Tuo metu, kai buvo statomas Londono metro, miestas turėjo laivus, puikiausią antžeminę infrastruktūrą. Šis miestas buvo pirmasis išvystęs transportą ir daug kitų dalykų“. Pasak Z. Balčyčio, svarbu šios idėjos nenumarinti. „Jeigu mes pražiopsosime šią iniciatyvą, manau kad verslas ir investicijos gali pasitraukti į kitas Baltijos šalis ir liksime nesupratę, kodėl gyvenime vis prasčiau ir negalime atlyginimų ir pensijų pakelti. Mes to ir negalėsime padaryti, nes neturėsime iš ko."

Reply

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Sekite mus "Facebook"