Reply to comment

Autorius Mindaugas Stankovičius

Vilniaus mieste esti labai įdomių ir kartais su logika prasilenkiant suprojektuotų gatvių. Vienas mūsų skaitytojų pasiūlė „Eismo brokui“ atvykti į Palangos gatvę.

Situacija šioje gatvėje savotiška. Vienas gatvės kraštas rezervuotas Bulgarijos Respublikos ambasados parkingui, o tuo tarpu kitas kraštas priklauso dviračių takui. Tad vidurinajai gatvės daliai nebedaug pločio ir belieka. Čia automobiliams sunkiai įmanoma prasilenkti net ir užvažiavus ant dviračių tako. Dėl to įvažiavimas ir išvažiavimas iš šios gatvės tampa ganėtinai problematiškas.


Situacijos planas

Žmonės važiuoja į šią gatvę norėdami atvykti į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją, telekomunikacijų įmonę, banką, narkotikų skyrių ar savo namus. Tad ypač piko metu prie įvažiavimo į Palangos gatvę susidaro automobilių grūstis, kadangi išvažiuojantieji užima didžiąją dalį važiuojamosios kelio dalies ir nebelieka vietos, kaip į šią gatvę įvažiuoti kitiems automobiliams.

Šią problemą išspręsti būtų galima dvejopai: galima panaikinti Bulgarijos Respublikos ambasadai skirtą automobilių parkingą ir taip susidarytų papildoma juosta. Tačiau nėra vietos, kur ta parkingą perkelt, o ir pati ambasada tam labai spyriotųsi. Yra ir kita išeitis, kuri turi ir dar daugiau privalumų. Tai yra papildoma šviesoforo sekcija su žalia rodykle, leidžiančia sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui. Įrengus tokią sekciją, būtų sumažintas automobilių kiekis šioje gatvėje, tad greičiau ji atlaisvėtų ir automobiliai galėtų laisviau į ją įsukti. Be to, tokia sekcija turi ir kitą didžiulę naudą – vairuotojams nebereikia be reikalo stovėti ir laukti norint pasukti dešinėn. O tokia „rekonstrukcija“ nereikalauja didelių kaštų ir gali būti nesunkiai įrengiama.

Reply

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Sekite mus "Facebook"