Londono metro aušinimui bus panaudojamas gruntinis vanduo

Londono metropoliteną valdanti įmonė sudarė 9 mln. svarų sterlingų (37,3 mln. litų) vertės sutartį su kompanija „Morgan Sindall“ dėl aušinimo gruntiniu vandeniu sistemos įrengimo. Vandeniu bus aušinamas giluminės stoties Green Park (liet. Žaliasis parkas) oras ties platformomis.

Vėsus vanduo bus pumpuojamas iš gręžinių parke, tuomet filtruojamas ir tiekiamas į aušinimo sistemą ties Victoria ir Piccadilly linijų platformomis. Įšilęs vanduo bus grąžinamas atgal į požeminį vandens sluoksnį.

Oro kondicionavimo sistemos sumontuotos naujuose „Bombardier“ traukiniuose, skirtuose aptarnauti erdvesnio tipo linijoms, tačiau siauresnėse šachtose nutiestose giluminėse linijose nėra vietos tokiai sistemai įdiegti. Dėl to vasara stotyse, aptarnaujančiose tokio tipo linijas, oro temperatūra gali pasiekti nemalonias aukštumas, o nauja aušinimo vandeniu sistema padės šią problemą spręsti.

Panaši technologija jau pritaikyta Victoria stotyje, tiesa, čia vanduo imamas iš bendro Londono metro vandentiekio. Kasdien tokia sistema perpumpuoja 47 mln. vandens.

Sekite mus "Facebook"