Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Vilniaus metro entuziastų bėgimas jau tapo tradicija

Š.m. rugsėjo 25 d. jau trečiąjį kartą metro entuziastai bėgo pirmąja planuojama Vilniaus metro trasa: nuo Spaudos rūmų iki Baltojo tilto. Šiemet gausesnis nei pernai dalyvių būrys, varžydamasis 3,6 km ilgio distancijoje, garsino metro Vilniuje idėją. Varžybų nugalėtojai įvairiose amžiaus grupėse buvo pagerbti ne tik sirgalių dėmesiu, bet ir apdovanoti proginėmis sidabro monetomis. 

 

III-ojo Vilniaus metro bėgimo nugalėtojaiJau antrą kartą pirmąją vietą vyrų kategorijoje užėmė PETRAS PRANCKŪNAS

 

Antrą - TADAS KAVALIAUSKAS, trečią - JEVGENIJUS GALUŠKA

Visi vyrų bėgimo rezultatai


 

Moterų kategorijoje pirmąją vietą užėmė GABIJA JURGAITYTĖ, antrą - TERESĖ BULKEVIČIŪTĖ, trečią - DAINORA MASIULIENĖ

Visi moterų bėgimo rezultatai


 

Nugalėtojai jaunimo kategorijoje iki 16 metų:

Vaikinų iki 16 metų nugalėtojai:

Pirma vieta ANDRIUS BONDUROVAS

Antra vieta ARNOLDAS ŽUKOVSKIS

Trečia vieta AIVARAS BULNIS

Merginų iki 16 metų nugalėtojos:

Pirma vieta MILDA JASIULEVIČIŪTĖ

Antra vieta JELENA NOSEREVA

Trečia vieta AGNĖ KROTUVAITĖ

Visi vaikinų iki 16 metų bėgimo rezultataiVisi merginų iki 16 metų bėgimo rezultatai

 

Taip pat buvo apdovanoti vyriausias ir jauniausias maratono dalyviai:

 

 

Akimirkos iš Vilniaus metro bėgimo 2010

 

Geras renginys. Manau, kad kitais metais bus dar daugiau dalyviu.

man tai nesiseke begt nes buvau po ploto ir begau tj nedaug miegojes :D sona skaudejo jei buciau beges kaip vilniaus maratone buciau iki 16 metu ne 7 vieto o kokia 4 arba 3

Blogam sokejui ir kiausiniai trukdo.

Puikus bėgimas, tik norėtųsi ilgesnės trasos (10 km).

SMAGU BUVO:)

SMAGUMELIS-GALIMA IR DAZNIAU TOKIU RENGINIU:)