Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Pievoje – metro stotis

Pievą prie Baltojo tilto per Nerį sostinėje nuo balandžio 15 d. iki spalio vidurio poilsiautojai turės dalytis su metro šalininkais.

Savivaldybė leido šioje vietoje statyti laikiną namelį su terasa, į kurį vilniečiai bus kviečiami susipažinti su metro linijų tiesimo Vilniuje galimybėmis.

Viešosios įstaigos "Vilniaus metro" numatyta, kad iki Upės gatvės šalia pėsčiųjų tilto turėtų vesti ilgiausia, maždaug šešių kilometrų, metro linija nuo Pilaitės mikrorajono.

"Vilniaus metro" pirmininkas Virginijus Daukas įsitikinęs, kad būtent šioje vietoje pailsėti susirinkusiems sostinės gyventojams pavyks įrodyti, jog susisiekimo problemas mieste įmanoma spręsti tik statant metro.

Tiesa, metro stoties eksponavimo organizatoriams dar teks pasukti galvą, kaip įsitekti pievoje, kurioje vakarais renkasi aitvarų leidėjai, šeimos su vaikais, vedžiojami šunys. Savivaldybė išduodama leidimą įpareigojo "Vilniaus metro" pastatyti biotualetą, kasdien tvarkyti aplinką ir nesugadinti vejos.

"Kol kas tiksliai nežinau, kiek vietos mūsų ekspozicija užims, tačiau pievai žalos padaryta tikrai nebus jokios. Tas laikinas namelis iš tikrųjų yra toks nedidelis autobusiukas, kuriame viskas turėtų tilpti. Tad namelis ant ratų atvažiuos, o prireikus lengvai išvažiuos", – "Vilniaus dienai" aiškino V.Daukas.

Pasak jo, pieva prie upės vakarais sutraukia daug žmonių, tad čia įsirengti stendą ir patogu, ir efektyvu.

Sostinės metro aktyvistai yra numatę, kad nuo miesto pakraščio iki Baltojo tilto eisianti metro linija prie upės baigtųsi Kernavės stotele. Anot V.Dauko, Vilniaus metro linijos būtų efektyviausios, jei vestų iš miesto pakraščių į centrą.

"Į mūsų laikiną namelį atėjusiems vilniečiams norime įrodyti, kad kelionė iš Justiniškių ar Pilaitės gali būti daug trumpesnė ir paprastesnė, jei būtų pastatytas metro. Tuos penkis ar šešis kilometrus galima nuvažiuoti kur kas greičiau", – metro naudą įrodinėjo V.Daukas.

Autobusiukas miesto gyventojams atveš parodyti metro tunelių, stotelių maketus, kviestiniai svečiai supažindins su užsienio miestuose įrengtomis požeminio transporto linijomis.


Šaltinis:

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...tinkamai ir laiku numačius trasas, metro statyba ir eksploatacija yra pigesnė nei tramvajaus.

Draugai

Blog'ai