Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Įgyvendinant „Crossrail“ projektą, Londone į 40 m gylio šachtą nuleista 550 tonų sverianti tunelių gręžimo mašina

Jungtinės Karalystės sostinėje įgyvendinant „Crossrail“ projektą spalio 25 d. į 40 m gylio šachtą nuleista 550 tonų sverianti tunelių gręžimo mašina, skirta rausti tuneliui, tapsiančiam 8,3 km ilgio geležinkelio ruožo tarp Limmo Peninsula - Farringdon dalimi.

Šiai neeilinei užduočiai atlikti prireikė ne tik išskirtinės technikos, bet ir palankių meteorologinių sąlygų. „Weldex International“ atgabeno vieną didžiausių Europoje kranų, tačiau darbai pradėti tik įsivyravus tinkamiems orams– be lietaus ir kuo mažiau vėjuotiems.

Nuleista gręžimo mašina pavadinta Elžbietos vardu, dabartinės JK monarchės garbei. Greitu metu į šachtą bus nuleista ir antroji mašina, kuriai suteiktas karalienės Viktorijos vardas. Šis agregatas dirbs kartu su „Elžbieta“, rausdamas lygiagretų tunelį. Kuomet bus pilnai surinktos, abiejų tunelių gręžimo mašinų ilgis sieks 148 m. Jomis darbus vykdys bendroji įmonė „Dragados Sisk“. Bus kasamasi po Lea upe link Canary Wharf biurų rajono, kur mašinoms bus atlikta apžiūra, reikalingi remonto darbai. Tuomet darbai bus tęsiami link Whitechapel, Liverpool gatvės ir Farringdon.

Įgyvendinant „Crossrail“ projektą aštuoniomis „Herrenknecht“ tunelių gręžimo mašinomis bus viso iškasta 21 km dviejų šachtų tunelių.

„Crossrail“, kurio kaina siekia 15,9 mlrd. svarų (65,25 mlrd. litų), yra vienas didžiausių statybos projektų Europoje. Projekto tikslas sujungti didžiausią pasaulyje Heathrow tarptautinį oro uostą su West End pramogų bei City of London ir Canary Wharf biurų rajonais nuo 2018 m. Toks sprendimas leistų sumažinti senstančio Londono metro apkrovą.

Kelionė nuo Heathrow oro uosto iki Canary Wharf sutrumpėtų nuo 70 iki 43 min. Naujuoju 118 km ilgio geležinkeliu pirmaisiais jo eksploatacijos metais tikimasi pervežti apie 200 mln. keleivių.