Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Bevielis internetas skverbiasi į Londono metro požemius

Keleivių patogumui ir viešojo transporto prestižui prieš Londono olimpines žaidynes pakelti, iki 2012 metų tikimasi 120 Londono metro stočių padengti bevielio interneto ryšiu.

Internetui tiekti reikalinga femtocell mobiliojo ryšio mikrozonų technologijos įranga jau sumontuota, tačiau kontraktas dėl ryšio perdavimo būdo, sistemos derinimo ir nuolatinio aptarnavimo darbų su interneto tiekėju bus pasirašytas tik metų gale. Konkurso dalyviai turi pasiūlyti kiek platesnes paslaugas, apimančias ir interneto prieigos suteikimą autobusų stotelėse. Taip pat verta paminėti, kad interneto prieiga planuojama užtikrinti tik prie traukinių platformų, bet ne pačiuose vagonuose.

Jau nuo pernai metų spalio mėnesio British Telecom bando technologiją Charing Cross stotyje, tirdama veikimo ypatumus giluminėje stotyje ir keleivių reakciją. Per kelis mėnesius įsitikinta, kad dauguma londoniečių palankiai vertina naują galimybę, tačiau yra ir skeptikų, besibaiminančių, jog naujos galimybės gali pasitarnauti vykdant teroristinius aktus ir kitokią nusikalstamą veiklą. Anot Cellular-News, kitu interneto prieigos projekto vystymo etapu bandymų laukas bus padidintas iki 16 stočių, kuriuose nauja interneto prieigos galimybe šiuo metu gali naudotis tik Londono metro darbuotojai.

Kompanijos Picochip, kuri įdiegė reikalingą femtocell technologijos įrangą, atstovo teigimu, sistemos derinimo darbus būtų galima pradėti jau dabar, tačiau dėl paslaugų teikimo konkurso trukmės, tai bus galima padaryti tik ankščiausiai šių metų pabaigoje.

Kadangi Transport for London, kompanija valdanti Londono metro, neketina savo sąskaita apmokėti interneto paslaugas arba leisti didinti bilietų kainas, konkurso laimėtojas turės rasti efektyvų būda finansavimui užtikrinti.

Šiam klausimui spręsti svarbus būdas yra ryšio perdavimo būdo parinkimas. 3G technologija labiausiai tenkintų tokias kompanijas kaip British Telecom ar Vodafone , nes atsiskaitymas galėtų būti atliekamas paprasčiausiu mobiliuoju telefonu. Pasirinkus Wi-Fi, klientams gali tekti atlikti mokėjimus naudojantis banko kortelėmis, o tai kelia didelius reikalavimus mokėjimo saugumui užtikrinti. Minėtų kompanijų teigimu, Wi-Fi technologijos šalininkai akcentuoja nebūtus šio ryšio perdavimo būdo privalumus.

Bevielis internetas tėra vienas iš viešojo transporto įvaizdžio gerinimo būtų prieš 2012 metų Londono vasaros olimpines žaidynes. Ankščiau rašėme apie galimybę vietoje bilieto naudoti banko kortelę, taip pat lygiagrečiai su bevielio interneto prieigos projektu, įgyvendinamas ir mobilaus ryšio Londono metro požemiuose užtikrinimo projektas.